דברי הספד בלוויה – אחיעד סלוטקי

בס"ד יז אב תשע"ו

 

 

אורי יקר,

 

בכאב ובצער,

 

לי היית כאח, חבר, רע , מדריך ומאמן

 

הארת לעולם באור מיוחד במינו אור יקרות

 

הלכת מאיתנו בסיום מח שנים שהן כמילה מח

כי אתה המח מאחורי כל פעילות.

פעילות משפחתית , פעילות של חסד , תרבות וקהילה

אתה עמוד התווך .

 

ממך ניתן רק ללמוד:

איך התייחסת לרינתיה אשתך

איך כל ראש חודש לא שכחת לקנות לה מתנה, ואפילו בשכבך כמעט בלי הכרה

הצלחת לשלוח וואטסאפ לאשתך לכבוד טו באב חג האהבה.

ורינתיה אשתך החזירה לך אהבה והעריצה אותך כל השנים ובמיוחד במסירות נפש שאין כדוגמתה בחודשים האחרונים.

 

לא פלא שגידלתם משפחה לתפארת כי הילדים מתחנכים מההורים רואים אותם לומדים מהם וגודלים לתפארת.

 

אורי,

כל חייך הבוגרים עסקת בהצלת חיים בתרומה לאחר ובתרומה לעם ישראל

משרותך רב השנים במודיעין בתפקידים בכירים ומחייבים כולל תפקיד קשה ומחייב של אחריות מודיעינית לסיכול ומניעה של פעולות טרור בעת מלחמה.

עסקת בהצלת חיים בהתנדבותך הפעילה מאד במגן דוד אדום ובארגון הצלה פ"ת בהתנדבות משמרות כל שבוע בהתמדה, ותמיד היית מהראשונים לצאת לכל קריאת כונן לעזור ולסייע.

גם בשרותך במילואים ב"יחצה" יחידת חילוץ והצלה מיוחדת  בה נקראת לארועים תוך מספר שעות בודדות ותוך כוננות מתמדת וגם זאת עשית תוך השתייכות ופעילות ב 2 יחידות מילואים במקביל (דבר שאין כדוגמתו)

אפילו בשהותך ביחידה לטיפול נמרץ לאחר ניתוח ראש האחיות נדהמו כשהפנת את תשומת ליבן כי החולה במיטה הסמוכה עם מדדים לא תקינים וכדאי לגשת אליו.

ובחודשים האחרונים נלחמת על הצלת חייך , נלחמת כאריה ועשית כל מה שיכולת , הצוות הרפואי נדהם איך אתה בכלל מצליח לתפקד ועוד לצאת לטיולים ברחבי בית החולים. הם לא האמינו אבל כוח הרצון החזק שבך והתפילות הרבות עזרו לך להתגבר על הקשיים ולהאריך את חייך בימים נוספים ובשבילך כל יום היה חשוב, כל יום נוסף  בו שהית במחיצת משפחתך האהובה והיקרה לך מאד היתה שמחה ואושר גדול  בשבילך.

להיות איך זו היתה סדנת לימוד שלמה.

עד יומך האחרון הקפדת על כל פרט, על כל מצווה קלה כבחמורה גם בהיותך חולה מאד.

היית מודע לעצמך ולמצבך אך שידרת אופטימיות ורצית שהדברים יעשו בדיוק כפי שרצית.

כמו שמשמשים רב גדול כך הרגשתי בהיותי איתך, לימדת אותנו מכל דבר  ושמחת שמחה גדולה מהלב בכל אורח שבא לבקר אותך, שמחה מעומק הלב.

גם האחיות שטיפלו בך ראו בך דמות מיוחדת ואף לפעמים ערכת להם סדנת מנהיגות אפילו בעת שטיפלו בך.

אורי, אנו נמצאים בעת מיוחדת עת קיבוץ גלויות וזמן הגאולה בעת זרת נדרשת אחדות בעם ישראל, אתה יזמת מפעל מיוחד שהגית, יזמת, וביצעת של לימוד משניות לזכר חללי צה"ל כל יום הזכרון. הכרת משרותך הצבאי כי 2 חיילים עומדים דום כל יום הזכרון ליד הדגל ואתה ארגנת 2 לומדים משניות ליד הדגל, לומדים בתורנות כל חצי שעה 24 שעות של יום הזכרון ביום ובלילה וזאת למען אחדות ישראל, ואנו נדרשים כולנו לקחת חלק במפעל מיוחד זה ולהעצימו.

 

אנו לא יודעים את החשבונות של הקב"ה אך כנראה בזמנים כאלו הקב"ה בוחר את הצדיקים והמנהיגים שישפיעו גם מלמעלה על כלל ישראל, הקב"ה בחר אותך להיות בסמוך לכסא הכבוד בזכות כישרונותיך הברוכים וכנראה משם תוכל להשפיע ברמה גבוהה יותר. אתה התחלת מלמטה בעולם הנוכחי בפעולותיך בצידקותיך  ביחס למשפחה  בפעולות ההצלה וההתנדבות וביוזמותיך הברוכות ותמשיך זאת מלמעלה ביתר שאת ועוז וכוח שתקבל ממשפחתך המיוחדת שנשארת בארץ.

 

אנו כואבים ומתגעגעים אך יודעים שאתה נותן לנו, לכל אחד ממכריך ומחבריך, ובמיוחד למשפחתך האהובה כוח להמשיך, ואתה תשמור עלינו ועל כל עם ישראל מלמעלה כשם ששמרת עלינו מלמטה.

מתגעגעים.

"ה' נתן וה' לקח יהי שם ה' מבורך"