מכתב מרוני – קומנרית ב"עזרא"

אורי…

אני לא כב זוכרת מתי פעם ראשונה נפגשתי עם אורי, ואת האמת שכשניסיתי לחשוב על סיפור או מקרה ספציפי, לא ממש הצלחתי להיזכר במשהו ספציפי אלא בעיקר בתחושה מאוד חזקה שיש כאן אדם מיוחד מסוגו. הייתי שנתיים מרכזת בסניף עזרא בשכונה הכיתי שלביאה תהיה חלק מהצוות שלי. כפועל יוצא משפחת שלומאי וביתם היו לבית השני שלי.. אורי(ביחד עם רינתיה כמובן) תמיד דאגו שאני אוכל ואדאג לעצמי, אורי התעניין הרבה במה שקורה בסניף ובתהליכים החינוכיים, אבל תמיד הקשיב ודיבר בייעוץ ולא באמירות חותכות או שיפוטיות. תמיד נתן תחושה טובה. החכמה, ההכלה, ההבנה לעומק, היכולת להיות גם שטוניק וגם רציני וערכי – בלי חשש שזה "יוריד" מהדמות שלו. אני חושבת שהכל נובע מהענווה הבלתי מושגת שהייתה בו. מהיכולת להיות אדם ככ מוכשר ומרשים ועדיין לא להחזיק טובה לעצמו ולא להסתנוור מההילה (שכל כך נמנע ממנה) אלא פשוט להיות, לעשות בשמחה, באהבה. היכולת למסור את הנפש (כשפשוטו), לחיות חיים כלכך מלאים בעשייה ובחשיבה על האחר ועדיין לאהוב את החיים ואת העולם הזה ואת ההנאות הקטנות.

בשטף הדברים עולים לי שני סיפורים, באחד מחודשי הארגון בלילה הלבן, ביקשתי מכל ההורים של המדריכים להכין מכתב ואוכל מפנק לילד שלהם. באותו לילה לביאה לא ככ הרגישה טוב ובדיוק חזרה הביתה לכמה שעות.. אחרי כמה זמן, פתאום אני רואה את אורי מגיע אלי, עם מנה (מפנקת במיוחד) שהוא עצמו הכין, מבט מחזק בעיניים ומילים טובות.. היכולת לחשוב על האחר הייתה טבועה בו כל כך עמוק, בצורה אימננטית וטבעית.

אני זוכרת שבסוף מסע פסח(טיול של יומיים של הסניף) אורי ליווה אותנו כמאבטח, כשהגענו לשכונה היה חשוב לו מאוד לדבר איתי ולהגיד לי כמה הוא התרשם מהמדריכים ומההתנהלות. ממש פירגן ודיבר בהרבה הערכה כלפי הצוות. אני זוכרת שבעיקר התרשמתי מהיכולת שלו לגרום לכולם להתעצם ולהרגיש טוב ולרצות להתקדם ממקום כלכך חיובי וכנה. בלי שום פוזה…

תמיד הערכתי כלכך את הקשר שלו לרינתיה, האהבה הכבוד וחיי המסירות שהם בחרו לעצמם כל אחד בדרכו – מלווים אותי עד היום.

אורי הכיל בתוכו כלכך הרבה ניגודים והפכים. ממש עדינו העצני – איש מעשה, חכם, אסטרטג, בעל הבנה רחבה ועמוקה, חד, מוכשר ערכי ומקצועי כלכך ומצד שני, שקט, מסור, מקפיד על קלה כבחמורה, מכיל ומקשיב. הכל מתוך ענווה ויראת שמים.

תודה שזכיתי, אני בטוחה שדמותך ורוחו תלווה אותי לאורך שנים. ואני יודעת שזכית שהילדים ורינתיה יהיו המשך ישיר של כל הערכים והטוב שהבאת איתך..

בציפייה לגאולה שלמה, מרפא למכאוב, לנחמות ולישועה פרטית וכללית לכולם.

באהבה גדולה, רוני