דוכן המשניות של אורי שלומאי ז"ל – הסבר המיזם

הסבר על פרויקט דוכן המשניות

שייסד סא"ל (מיל') אורי שלומאי

דוכן המשניות בפתח תקווה ברחובה של עיר - יוזם אורי שלומאי

דוכן המשניות בפתח תקווה ברחובה של עיר – יוזם אורי שלומאי      

לפני כ 8 שנים ייסד סא"ל (מיל') אורי שלומאי את פרויקט:  משנה לעילוי נשמה ברחובה של עיר ביום הזכרון לחללי צה"ל    

"כאיש צבא לשעבר תמיד התפעלתי לראות את שני החיילים שעומדים דום ליד דגל ישראל בכל מחנות צה"ל מכניסת יום הזיכרון ועד צאתו. בכל רבע שעה הם מתחלפים. ורציתי לאמץ את הרעיון הזה למשהו דומה. ולכן באתי עם הרעיון של לימוד משניות בכל יום הזיכרון,באופן שבו כל זוג לומד חצי שעה ומתחלף בעמדה המוצבת ברחוב".  

על החלטתו להציב את העמדה דווקא ברחובה של עיר סיפר שלומאי ז"ל "אני רוצה שזה יהיה גלוי, וזה מאוד מרגש אנשים, אנשים חילונים עוצרים עם הרכב ומתעניינים, חרדים שגרים בשכונה ליד בגני הדר לא פעם ולא פעמיים עוצרים ולומדים יחד איתנו את המשניות, וזה קידוש ה' שיושבים בחוץ לעיני כל ולא בבית כנסת סגור שלא יודעים מה קורה שם.                                    

"הייתי שמח שהפרויקט הזה יאומץ בשכונות נוספות בפתח תקווה ובמקומות נוספים ברחבי הארץ."    

לאחר פטירתו של סא"ל (מיל') אורי שלומאי החליטו חבריו ומכריו להמשיך בדרכו ולהרחיב את הפרויקט למקומות נוספים ברחבי הארץ.         

כל מי שמעוניין להצטרף ליוזמה ולהקדיש לימוד של כחצי שעה עד שעה למען נשמות הקדושים במהלך יום הזכרון בעמדה אשר תוצב ברחוב .  מוזמן להיכנס לקובץ המצורף ולרשום את שמו בשעה הנוחה לו. נזכה כולנו בלימוד לעילוי הנשמות הטהורות שמסרו נפשם על קדושת הארץ.

הרישום ללימוד מתבצע באתר החדש של הפרויקט בכתובת:

https://www.mishnaforneshama.co.il/

*

קטע מתוך כתבה שפורסמה בראיון עיתונאי עם אורי שלומאי ז"ל :

יום הזיכרון: סיפורו של דוכן המשניות על המדרכה בהדר גנים פתח תקווה

פרויקט ביוזמת : אורי שלומאי

מתוך כתבה בפתח תקוואי ב׳ באייר ה׳תשע״ו (10 במאי 2016) 20:38 2 תגובות

עם היכנס יום הזיכרון לחיילי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה, מוצבת בשכונת הדר גנים זו השנה השישית עמדת לימוד משניות ברצף מכניסת יום הזיכרון ועד צאתו

הכירו את הפרוייקט "משנה לכל נשמה" שהחל לפני כשש שנים כיוזמה פרטית של תושב שכונת הדר גנים בפתח תקווה. עמדת לימוד משניות ברצף מכניסת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ועד צאתו.

בעמדה הממוקמת ברחוב מנחם בגין 48 ילמדו בכל רגע נתון שני חברים למשך 30 דקות. כל 30 דקות יוחלפו השניים על ידי שניים אחרים.

אורי שלומאי

מי שיזם את הפרוייקט המיוחד הזה הוא אורי שלומאי (48), יועץ ארגוני ומרצה בתחום של מדעי ההתנהגות הוא תושב שכונת הדר גנים בפתח תקווה. בראיון לאתר 'פתח תקוואי' מספר שלומאי איך הכל התחיל "כאיש צבא לשעבר (סא"ל) תמיד התפעלתי לראות את שני החיילים שעומדים דום ליד דגל ישראל בכל מחנות צה"ל מכניסת יום הזיכרון ועד צאתו. בכל רבע שעה הם מתחלפים. ורציתי לאמץ את הרעיון הזה למשהו דומה. ולכן באתי עם הרעיון של לימוד משניות בכל יום הזיכרון, באופן שבו כל זוג לומד חצי שעה ומתחלף בעמדה המוצבת ברחוב"

על החלטתו להציב את העמדה דווקא ברחובה של עיר מספר שלומאי "אני רוצה שזה יהיה גלוי, וזה מאוד מרגש אנשים, אנשים חילונים עוצרים עם הרכב ומתעניינים, חרדים שגרים בשכונה ליד בגני הדר לא פעם ולא פעמיים עוצרים ולומדים יחד איתנו את המשניות, וזה קידוש ה' שיושבים בחוץ לעיני כל ולא בבית כנסת סגור שלא יודעים מה קורה שם. בכל שנה אני שולח לחברי השכונה והסביבה אימייל ובו אני מזמין אותם לקחת חלק בפרוייקט הזה, וכך אנחנו ממלאים למעשה משמרת של עשרים וארבע שעות של יום הזיכרון בלימוד לזכרם של הקדושים שנפלו."

לסיום אומר שלומאי "הייתי שמח שהפרוייקט הזה יאומץ בשכונות נוספות בפתח תקווה ובמקומות נוספים ברחבי הארץ." בנוסף בעמדת המשניות "משנה לכל נשמה" יועברו הערב גם שיעורי תורה לזכרם של הנופלים ולהחלמתם של הפצועים על ידי הרבנים

לכתבות נוספות

הרישום ללימוד מתבצע באתר החדש של הפרויקט בכתובת:

https://www.mishnaforneshama.co.il/

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*